Perfectline standard

Energooszczędność

Wielokomorowe profile Perfectline zapewniają bardzo dobrą termoizolację.
Profile Perfectline wyposażone w pakiet szybowy z ciepłą ramką o współczynniku przenikania ciepła wynoszącym 1,0 W/m²K, pozwalają zbudować okna o Uw= 1,2 W/m²K. Jeśli szyba zespolona będzie miała jeszcze lepsze parametry ciepłochronności, to U całego okna może być niższe niż 1,0 W/m²K.

Klasa A

Profile mają zewnętrzne ścianki o grubości 3 mm (z możliwym odchyleniem +- 0,2 mm), co pozwala je zaliczyć do Klasy A, według standardów RAL.

Liczba komór

Perfectline to profile produkowane w całości w systemie 5-komorowym. 5 komór mają zarówno profile ramy, jak i większość skrzydeł.

Wysokość profilu

Profile skrzydeł oraz ram mają łącznie zaledwie 118 mm wysokości, dzięki czemu powierzchnia szyby jest większa, a pomieszczenia lepiej doświetlone.

Szklenie

W profilach Perfectline można obsadzać szyby zespolone o grubości od 6 do 42 mm. Przy zastosowaniu dodatkowego elementu – nawet do 49 mm.Z odpowiednim pakietem szybowym oraz przy prawidłowym montażu, okna z profilami Perfectline spełniają wymagania klasy 6 izolacji akustycznej (tłumienie hałasu do 50 dB). Sprawdzają się więc w budynkach usytuowanych np. w pobliżu dróg szybkiego ruchu.

Głębokość montażu pakietu szybowego w profilach wynosi 21 mm, dzięki czemu okna są mniej podatne na roszenie. Są też trudniejsze do sforsowania.

Uszczelki

W profilach Perfectline zastosowano dwie uszczelki zewnętrzne, które chronią przed hałasem i zimnem z zewnątrz.Uszczelki zamontowano ze spadkiem 15 stopni, tak samo jak same profile. Dzięki temu woda i zanieczyszczenia szybko spływają z zewnętrznych części okien.

Uszczelki mogą być w kolorze czarnym, szarym lub karmelowym, co pozwala je dopasować do kolorystyki profili.

Okucia

Okna z profili Perfectline można wyposażyć w różnego typu okucia, także antywłamaniowe. Profile ramy pozwalają bardzo stabilnie mocować okucia i inne elementy do stalowego wzmocnienia o zamkniętym profilu.

Bezpieczeństwo

Profile Perfectline mają 13-mm oś wrębu okuciowego, dzięki czemu okno jest dobrze zabezpieczone przed wyjęciem lub ewentualnym wyłamaniem.Trwałość i bezpieczeństwo użytkowania okien gwarantują natomiast stalowe wzmocnienia, które usztywniają ramę i skrzydła (bez dodatkowych wzmocnień można zbudować skrzydło o szerokości do 1500 mm). Wzmocnienia poprawiają także bezpieczeństwo antywłamaniowe okien.

Wzornictwo

Profile produkowane są w kilku wariantach, dzięki czemu skrzydła okien mogą być w różnym stopniu zlicowane z ramą.

  • W wariancie Perfectline Oval skrzydło jest półzlicowane z ramą, ma mocno zaokrąglone krawędzie, rama zaś jest tylko lekko zaoblona.

Dostępna jest zarówno paleta kolorów jednolitych o matowym lub błyszczącym wykończeniu, jak również folie odwzorowujące fakturę i kolor drewna (w kilkunastu odcieniach). Okna mogą tez mieć osłony aluminiowe, które można lakierować proszkowo na dowolny kolor.

Profile Perfectline mogą być barwione w tzw. koekstruzji. Zewnętrzna ścianka profilu, na której zostanie przyklejona folia, jest produkowana z tworzywa barwionego w masie w kolorze zbliżonym do koloru folii. Dzięki temu wszelkie zadrapania i uszkodzenia mechaniczne będą mniej widoczne.

Elementy uzupełniające

W ramach systemu Perfectline są profile przeznaczone do drzwi wejściowych, balkonowych oraz tarasowych o konstrukcji przesuwno-uchylnej, a także do wszystkich innych konstrukcji specjalnych.Okna z profili Perfectline można zamontować z parapetami wewnętrznymi z PVC oraz uzupełnić je roletami zewnętrznymi, łącznikami, dodatkowymi wzmocnieniami (przy specyficznych wymaganiach statycznych), uchwyty ścienne, elementy ozdobne, poszerzenia itd.

Call Now Button